Eurookna historického vzhledu

Tato Eurookna jsou vhodná pro historické budovy a také do domů stojících v památkově chráněných oblastech. Tato okna mají vzhled historických oken, nicméně jejich vlastnosti se rovnají moderním oknům. Technologicky jsou řešeny jako klasické Eurookno.

Jaké mají Eurookna historického vzhledu vlastnosti?

Eurookna historického vzhledu jsou konstruovány tak, že mají venkovní hrany křídel a rámů profilované tak, aby věrně napodobily vzhled historického okna. Eurookno historického vzhledu zahrnuje prvky jako jsou ozdobné římsy, zdobné klapačky, poutce, zdobné hlavice i patice, tvarované sloupky. Hliníkové rámové okapnice jsou zakryty dřevěnou lištou a osazeny dřevěnými křídlovými okapničkami, čímž se vzhledem přibližují ke kastlovým oknům. Díky tomu, že jsou subtilní profily zúženy, je na první pohled minimalizován vzhledový rozdíl. Eurookno historického vzhledu proto může být za určitých podmínek uspokojivou alternativou pro památkový úřad, který si klade velmi vysoké nároky na vzhled oken. V případě, že památkový úřad nechce  řešení výměny oken za Eurookna historického vzhledu v celém domě akceptovat, nabízí se varianta osazení oken do ulice replikou kastlových oken a Eurookna s historickým vzhledem osadit na straně vedoucí do dvora.

Eurookna historického vzhledu a jejich varianty

V současné době je možné si vybírat hned z několika variant Eurooken historického vzhledu:

Euro 68 – dřevěné Eurookno určené pro chráněné památkové oblasti, které má konstrukci řešenou tak, že profilované hrany křídel a rám jsou zvenčí. Je možné použít také ozdobné profily, které imitují původní historické okno. K dodání je také celá řada doplňkových profilů.

Euro 78 – tento typ Eurookna je určen pro historické budovy a do památkově chráněných oblastí, má konstrukci řešenou tak, že profilované hrany křídel a rám jsou zvenčí. Je možné použít také ozdobné profily, které imitují původní historické okno. K dodání je také celá řada doplňkových profilů. 

Eurookna historického vzhledu vs. kastlová okna

Každá z těchto variant má své výhody a nevýhody a rozhodnutí není zrovna lehké. V porovnání s kastlovým oknem však mají Eurookna historického vzhledu tyto vlastnosti: jsou cenové dostupnější, jejich užívání je mnohem komfortnější. Za mínusy lze považovat, že není zcela zachován historický ráz oken, původní kastlové okno se za Eurookno mění velmi složitě.

Poptávka nebo dotaz

Máte nějaké dotazy, nebo chcete zaslat cenovou nabídku realizace?

Prosíme, abyste co nejlépe formulovali vaší poptávku. Vždy jsou pro nás důležité rozměry, počty kusů atd. V případě výroby nábytku na míru, tak můžete poslat poptávku i e-mailem a přiložit výkres nebo náčrt s rozměry a požadovaným materiálem. Děkujeme

Cenu dubové, jasanové a javorové spárovky si můžete spočítat i v naší online kalkulačce.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat rádi vám poradíme a vytvoříme nabídku.

Pro informace a kalkulacesklady.reziva@gmail.com