Modřínová eurookna lV 68

Dřevo se ve stavebnictví používá po celá staletí. Mistři stavebního průmyslu z něho mohou vytvořit skutečné zázraky. Technologickým mistrovským dílem jsou dřevěná masivní okna modřín. Jedná se o vysoce kvalitní okna s profilem 68 mm. Eurookna IV 68 jsou základním modelem eurooken. Dnes lze dřevěná okna vyrábět prakticky v jakémkoli tvaru a velikosti. Existuje mnoho názorů na ně, někdy škodlivých, které obviňují dřevěná okna z chybných vad a nezmiňují jejich výhody.

Dřevěná eurookna IV 68

Základní výhodou modřínu, ze kterého jsou dřevěná masivní okna modřín vyrobena, je jeho přirozenost. Pokusy napodobit přírodní výhody dřeva jsou navrženy dřevěnými dýhami, které mají nahradit hodnoty přírodních děl. Dotykem dřevěného okna však cítíte rozdíl - nezažijeme chlad, který cítíme, když se dotkneme jiných materiálů. Estetická hodnota také není bezvýznamná, zvláště viditelná v případě dřevěných prosklených oken, na kterých můžete vidět přirozenou strukturu dřeva. Je pravda, že dřevěná okna by měla být udržována každých pár let. To však není příliš obtížné a řádně opečovávaná dřevěná okna vydrží i sto let.

Dřevo je teplý a estetický materiál - díky moderním, velmi pokročilým technologiím zpracování vyrábíme dřevěná masivní okna modřín jakéhokoli tvaru a velikosti. Okenní rámy jsou obvykle slepeny dohromady ze tří vrstev masivního dřeva nebo spojeny na délku. Tímto způsobem eliminujeme anatomické vady dřeva, tj. uzlů, zákrutů a dalších nedostatků přírody. Lepené dřevo je také odolnější vůči deformaci.


Dřevo jako materiál, ze kterého jsou okna vyráběna, vytváří mnoho příležitostí pro majitele rodinných domů a chalup. Estetika však není všechno, dřevo má řadu dalších výhod. Tento materiál se používá k výrobě oken s nejnižším koeficientem přenosu tepla na trhu. Dřevěná okna jsou odolnější vůči změnám teploty, fungují lépe ve zdi. Dřevo se pod vlivem teploty nedeformuje. To je zvláště důležité v případě požáru: V případě požáru je dřevěné okno před nutným rozpadem dobrou ochranou proti kyslíku. Nedovoluje tak zesílení ohně. Kromě toho působení vysokých teplot a přímého ohně nezpůsobuje uvolňování jedovatých látek, jako je tomu u jiných materiálů, a tak nesnižuje šance na evakuaci osob v bezprostředním nebezpečí.


Dodáváme na míru dřevěná masivní okna modřín v různých profilech, velikostech i tvarech. Máte-li zájem o cenovou nabídku, neváhejte nás kontaktovat.

Poptávka nebo dotaz

Máte nějaké dotazy, nebo chcete zaslat cenovou nabídku realizace?

Prosíme, abyste co nejlépe formulovali vaší poptávku. Vždy jsou pro nás důležité rozměry, počty kusů atd. V případě výroby nábytku na míru, tak můžete poslat poptávku i e-mailem a přiložit výkres nebo náčrt s rozměry a požadovaným materiálem. Děkujeme

Cenu dubové, jasanové a javorové spárovky si můžete spočítat i v naší online kalkulačce.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat rádi vám poradíme a vytvoříme nabídku.

Pro informace a kalkulacesklady.reziva@gmail.com