Dubové lepené kvh hranoly

Dubové lepené kvh hranoly jsou obráběny pomocí pásové nebo kotoučové pily. KVH hranoly mají celou řadu výhod. Používají se především tam, kde je jejich použití výhodnější oproti běžnému řezivu.

Dubové lepené kvh hranoly jsou odolné

Dubové lepené kvh hranoly vyrábíme kvalitní, s rozměry 40x40 až 150x100 mm. Na přání je možné dodat i jiné rozměry. Dubové dřevo má žlutohnědou barvu, je výrazně kruhovitě pórovité. Podélné řezy mají výraznou kresbu. Krásné dubové dřevo se hodí do interiéru i exteriéru, především je oblíbené pro svou odolnost a houževnatost.

Na stavbách se dubové lepené kvh hranoly využívají velmi často. Oceníte jeho skvělé vlastnosti. Dřevo je dokonale vysušené a není potřeba jej různě impregnovat a ošetřovat proti dřevokazným houbám a hmyzu, podmínkou je však správné zacházení s těmito hranoly. Dubové dřevo při kontaktu s kovem černá. Dubové lepené kvh hranoly lze použít jako přiznané trámy, příčky, i na stavbu přístřešků a pergol, jako pohledové, apod. KVH hranoly mají skutečně pestré využití na každé stavbě.  Jednotlivé hranoly jsou čtyřstranně hoblované, se sraženými hranami. Nastavováním jednotlivých profilů lze dosáhnout délky 13 m a více. Dubové lepené kvh hranoly se podle použití dělí na KVH-Si pro pohledové konstrukce a KVH- Nsi na nepohledové konstrukce. Tyto hranoly mají tvarovou stálost, je u nich stanoven požadavek na max. Vlhkost 15%, kdy se zabrání sesychání či nabobtnání hranolů. Tato hodnota musí být v průběhu výroby kontrolována. Při dodržení této vlhkosti je dřevo přirozeně chráněno proti škůdcům. Lepení zubovitých spojů provádíme pomocí polyurethanových lepidel, které neobsahují rozpouštědla.

Neváhejte nás kontaktovat rádi vám poradíme a vytvoříme nabídku.

Pro informace a kalkulacesklady.reziva@gmail.com