Dubové lepené trámy

Vyrábíme na zakázku dubové lepené trámy

Vyrábíme dubové lepené trámy, které slouží na výrobu dřevěných konstrukcí. Trámy z dubu lze použít mimo jiné na lavice a další estetické prvky do parků a zahrad. Dubové lepené trámy mají větší pevnost díky velké hustotě dubového dřeva, která je vyšší než u jehličnanů. Tyto trámy se využívají také pro velké zatížení. První konstrukce z lepeného lamelového dřeva se využívaly již v 50. letech 19. století v Anglii.

Dubové lepené trámy vyrábíme ze surového středového dřeva, které má vlhkost vyšší než 25%, ale lze se domluvit na výrobě dubových trámů i dubového dřeva s nižší vlhkostí. Záleží pro jaký účel dubové trámy potřebujete. Také vyrábíme dubové lepené trámy v různých délkách, zpravidla na míru pro každého zákazníka. Na stropní trámy a další pohledové prvky dodáváme ohoblované trámy.

Lamelově lepené dubové trámy

Lamelově lepené dubové trámy jsou hoblované ze čtyř stran, vyrobené z kvalitního řeziva. Nabízíme velký výběr těchto lepených konstrukčních trámů, které mají velkou tvarovou stálost a dobrou nosnost. Trámy lze opatřit povrchovou úpravou dle vlastních potřeb. Tyto trámy jsou často využívány na konstrukce stěn, stropů, střech, na stavbu drobných dřevěných staveb. Dubové lepené trámy jsou velice pevné, s hezkou barevnou strukturou.  Dubové lepené trámy jsou ekologický a především recyklovatelný materiál. Dřevěné trámy zvládnou unést velké zatížení. Lepené trámy jsou vyrobeny ze sušených a hoblovaných lamel, které se mohou délkově nastavovat cinkovým spojem. Při slepení více lamel lze získat tu nejlepší možnou tvarovou stálost. 

Dubové dřevo je zbarvené do hněda, navíc má krásnou a dekorativní kresbu. V dubu je velké množství tříslovin, při řezu se pyšní výraznou a nezaměnitelnou vůní. Reaguje s kovem, kdy okamžitě začne černat. Používejte proto spojovací prostředky, které jsou z nerezového materiálu.

Neváhejte nás kontaktovat rádi vám poradíme a vytvoříme nabídku.

Pro informace a kalkulacesklady.reziva@gmail.com