Masivní dubové terasy

Před pořízením masivní dubové terasy je potřeba vědět jak bude uspořádaná a jaké by měly být její rozměry. Důležité je také její umístění ve vztahu s domem a jeho okolím. Stavíte-li dům, je dobré se stavbou terasy počítat už dopředu. Na její vybudování použijete stejnou konstrukci i materiál, stejně tak budete mít stejnou střechu. Terasa a dům vytvoří jeden architektonický celek.

Výhody masivní dubové terasy

Pořízení masivní dubové terasy pro odpočinek znamená vybrat vhodnou orientaci na světovou stranu. Nejvhodnější je místo, které nám v nejteplejší části dne poskytne příjemný stín. Terasu orientujte k zahradě místo na ulici. Výhled na krásnou krajinu si tak můžete užívat u snídaně či u večerní sklenky vína.

Velikost masivní dubové terasy je závislá na počtu osob, které ji budou využívat. Minimální šířka pro dvě osoby je 120 cm. Na takto velkou terasu umístíte pouze stolek a dvě židle. Pro umístění stolu pro 6 osob potřebujete plochu alespoň 4 m2.  Masivní dubové terasy obdélníkového tvaru jsou nejjednodušším stavebním prvkem, navíc se při její výrobě zpracuje mnohem méně materiálu než oproti jiným druhům teras.

Při plánování masivní dubové terasy musíme nejprve určit směr pokládky terasových prken. Terasu s velkou plochou je možné položit v obou směrech. Dlouhou a úzkou terasu je vhodné položit v příčném směru. Na rozdíl od alternativních materiálů je dřevo 100% recyklovatelné a ekologické. Ideální poměr šířky terasového prkna k tloušťce prkna je 5: 1 (6: 1) až 4: 1. Dubové dřevo je stabilní a odolává povětrnostním vlivům. Obsahuje také vysoké množství tříslovin, tudíž jej nenapadá hniloba ani dřevokazný hmyz. Podle stylu údržby může materiál získat postupem času našedlou patinu. Při použití pigmentovaných olejů zůstane barevný odstín dřeva stále zářivý.

Neváhejte nás kontaktovat rádi vám poradíme a vytvoříme nabídku.

Pro informace a kalkulacesklady.reziva@gmail.com